Anasayfa / Haberler / Ağva’ya devremülk projesi

Ağva’ya devremülk projesi

insaat-216İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Ağva’yı yakın markaja alan YES Gayrimenkul, bölgede yatırım yapmak için 3 yıldır yaptığı fizibilite çalışmalarını tamamlamak üzere.Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Ekşi, doğallığı kadar ulaşım yönüyle de birçok avantajı bir arada barındıran Ağva’da 200 dönümlük bir arazi üzerinde devre mülk inşa etmeyi planladıklarını açıkladı.

Ağva bölgesini İstanbul’un Bodrum’u yapmayı hedefleyen grup, çalışmalarını Ağva’nın Göçe Köyü çevresinde yoğunlaştıracak.

Editörün notu:

AĞVA KAZANDIRIR MI ?

Doğa dostu yaşam alanı olarak görünen Ağva gibi yerlerde proje yapmak için dikkatli olmakta yarar var. Çünkü artık halkımız sadece yazlık konseptine yatırım yapmak istemiyor. Devre mülk olarak düşünüldüğünde ise projenin iyi anlatılması gerekiyor. Doğa dostu olarak düşündüğümüzde İstanbul çevresinde villa konseptiyle dikkat çeken bölgelerin başında Polonezköy, Riva, Zekeriyaköy, Çekmeköy, Hadımköy, Uskumruköy, Kilyos, Ömerli, Göktürk – Kemerburgaz, Bahçeşehir, Tepekent, Hadımköy’ü saymak mümkün. Çekmeköy bölgesi de doğa dostu projeler için ideal bir bölge olarak görülüyor. Alemdağ Ormanı’na yakın konumu ve Şile Otoyolu ile birlikte ulaşım bağlantısının kuvvetli olması bu bölgenin artıları olarak görülüyor. Üzerinde durduğumuz Şile ve Ağva yolu üzerinde de benzer projeler göze çarpıyor. Ama alt yapı konusu oldukça önemli. Bölgenin en büyük avantajı ulaşım konusundaki dev yatırımlara yakın olması. Bunlar arasında 3. Köprü yolu, Karadeniz Otobanı projesi sayılabilir. Ağva’nın orta vadede prim yapacağını söyleyebilirim.

Öte yandan doğa ile iç içe olmak isteyenler için Maltepe Dragos bölgesini de ekleyelim. Bu bölge de kent merkezine yakınlığı, deniz manzarası ve kısmen yeşil alana sahip olması sebebiyle ön plana çıkıyor. Avrupa yakasında Belgrad Ormanına yakın konumda yer alan projeler sıkça görülüyor.

Mehmet CANITATLI – emlakguncel.com.tr / 4 Kasım 2013

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top