Anasayfa /Haberler /Avcılar belediyesi hangi projeye engel olacak ?

Avcılar belediyesi hangi projeye engel olacak ?

Gol-Panorama-EvleriMayıs 2013’te Emlak Konut GYO tarafından ihale edilen ve Avcılar Küçükçekmece göl havzasına en yakın konumda olan Kapadık mevkiindeki arazide yeni bir konut projesi (Göl Panorama Evleri) inşa edilecek.

*Parsele özel imar plan tadilatlarıyla inşasına başlanan projenin lansmanı 9 Haziran’da yapılmıştı. Be – Ma İnşaat imzasıyla yükselecek olan projeye Avcılar Belediyesi’nden itiraz var.

*Emlak Konut GYO’nun imar planını değiştirmesinden önce sadece 4 kat konut yapılabilirken, projede 23 ve 35 katlı bloklar yer alması dikkat çekici. Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak ise projenin göl havzasının yanı başında yükselecek olmasından oldukça rahatsız ve gerekli girişimlerde bulunma niyetinde. Peki bundan sonra ne olacak ? Konuyla ilgili detaylı açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

*Emlak Konut GYO ise daha önce ticaret+konut alanı olarak düşünülen arazi üzerinde arzu edilen projenin hayat bulup bulmayacağı konusunda her hangi bir tereddüte meydan vermiyor. Ruhsat olmadan harekete geçmeyen şirketin muhtemel girişimlere karşı hazırlıklı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

emlakglobal.com / 12 Haziran 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top