Anasayfa /Haberler /Demir İnşaat 2016 Yılını Kentsel Dönüşüm Yılı Olarak Belirledi

Demir İnşaat 2016 Yılını Kentsel Dönüşüm Yılı Olarak Belirledi

Hamit Demir1Ayışığı Vadi Evleri, Demir Romance ve inşaatı süren Demir La Vida gibi nitelikli projeleri ile sektöründe fark yaratan Demir İnşaat, 2016 yılını kentsel dönüşüm yılı ilan etti. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde geliştirdiği Akıllı Ev Teknolojilerini içeren projelerine kentsel dönüşüm çalışmalarını da ekleme planları yapan Demir İnşaat, ilk olarak Gültepe’de kentsel dönüşüm için düğmeye bastı. Dönüşüm ile İstanbul’un merkezine gelen şirket, önümüzdeki dönemde yeni dönüşüm projelerinin tanıtımını yapmak üzere gün sayıyor.

İnşaat sektörünün köklü markası Demir İnşaat, Ayışığı Vadi Evleri, Demir Romance ve inşaatı süren Demir La Vida gibi nitelikli projeleri ile sektöründe fark yarattı. İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında geliştirdiği Akıllı Ev Teknolojilerini içeren projelerine kentsel dönüşüm çalışmalarını da ekleme planları yapan Demir İnşaat, kentsel dönüşüm yılı ilan ettiği 2016 yılında ilk olarak Gültepe’de kentsel dönüşüm için düğmeye bastı. Dönüşüm ile İstanbul’un merkezine gelen Demir İnşaat, önümüzdeki dönemde yeni dönüşüm projelerinin tanıtımını yapmak üzere gün sayıyor.

kentsel-donusumKentsel dönüşüm konusunda ilk olarak Gültepe’den yol a çıkıp ilk projelerine start vermeye hazırlandıklarını belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Kentsel dönüşüm bölgesinde yaşayan vatandaşların yoğun ilgisi bizlere güç verdi. Sevgileri bizi daha da onurlandırdı.

Buradaki evlerin bir kısmı babadan kaldığı için dolayısıyla muhatap olacağımız kişi sayısı da artıyor. Yaklaşık olarak 1.200 kişi ile muhatap oluyoruz. Tüm zorluklarına rağmen önümüzdeki dönemde yeni dönüşüm projelerimizi açıklamaya hazırlanıyoruz, bu konuda hummalı çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

Yüzde 87’siyle ön protokol imzalandı
Demir İnşaat’ın Kentsel Dönüşüm ekibinin canla başla çalıştığına dikkat çeken Hamit Demir, Gültepe’de yapmayı planladıkları dönüşümde şimdiye kadar yüzde 87 ön protokol imzası aldıklarını, yüzde 40’ından da noter sözleşmesi aldıklarını söyledi.
Şimdiye kadar düzenledikleri toplantılarda 490 daire sahibine ve toplamda 700 kişiye ayrı ayrı bilgiler verdiklerine işaret eden Hamit Demir, önümüzdeki dönemde anlaşmaya vardıkları kişi sayısının daha da artacağını vurguluyor.

Hamit Demir, “Kentsel dönüşüm çalışmalarına ilk olarak Gültepe’de başladık. Ancak devamının geleceğini söyleyebiliriz. Dönüşüm ile ilgili görüştüğümüz araziler ve bölgeler var. Önümüzdeki dönemde bunlar da netleştikçe açıklayacağız” dedi.

700 kişi katılımlı bilgilendirme toplantısı düzenledi
Kentsel dönüşüm çalışmaları yapan Demir İnşaat Gültepe’de daire sahiplerini toplayarak onları süreç hakkında bilgilendirirken, kentsel dönüşümdeki hak ve hukuklarıyla, proje kapsamında neler yapılacağı konusunda aydınlattı. Demir İnşaat’ın düzenlediği toplantıya yaklaşık 700 kişi katılırken, toplantı sonrasında daire sahipleri Demir İnşaat’a yoğun ilgi göstererek şirketin irtibat bürosunu ziyaret ettiler.

Bir cevap yazın

Scroll To Top