Anasayfa /Dünyadan Haberler /Emlak Kralı Satın Alacak Futbol Kulübü Arıyor

Emlak Kralı Satın Alacak Futbol Kulübü Arıyor

donald-trumpDünyanın en zenginlerinden Donald Trump, Kolombiya Futbol Ligi takımlarından Atletico Nacional’ı satın almak için 100 milyon dolarlık teklifte bulundu. Ancak Kolombiyalılar 150 milyon dolar istedi. Bu rakama çok sert tepki gösteren Trump, “Bunlar bizim aptal olduğumu sanıyorlar” dedi ve dünyanın başka ülkelerinde kulüp arayışını sürdüreceğini söyledi.

10 milyar doları aşkın servetiyle dünyanın en zengin işadamları arasında yer alan ABD’li Donald Trump, futbola da el attı.

Trump, Kolombiya’nın Atletico Nacional Kulübü’nü satın almak için 100 milyon dolarlık teklifte bulundu. Ancak kulüp yetkilileri bu rakamı düşük buldu ve tam 150 milyon dolar istedi.

Donald Trump’un bu talebe cevabı çok sert oldu. Zaman zaman yaptığı çılgınlıklarıyla tanınan ünlü işadamı, “Bizden 150 milyon dolar istiyorlar. Bu, kabul edilemez. Bizim aptal olduğumuzu sanıyorlar herhalde. Nacional defteri bizim için kapandı ama diğer ülkelerde kulüp bakmaya devam edeceğiz” dedi.

Özellikle emlak sektöründe yaptığı yatırımlarla ünlü olan Donald Trump, ABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olmuştu.

hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

Scroll To Top