Anasayfa /Anadolu Yakası /Evora İstanbul

Evora İstanbul

evora-istanbul-2

Evora İstanbul projesi Teknik Yapı tarafından Tuzla’da hayat geçiriliyor. 4 bin 304 konutun yer aldığı projede 44 blok bulunuyor. Mimar Eren Yorulmaz tarafından tasarımı gerçekleştirilen Evora İstanbul 300 dönüm arazi üzerinde kuruluyor. 20 binden fazla kişiye ev sahipliği yapacak proje 5 bölgeye ayrılmış durumda ve tam ortasında bir meydan yer alıyor.

Tuzla’ya en hakim tepesinde deniz manzaralı bir şehir olarak yükselen Evora İstanbul projesinde 3 ayrı alışveriş caddesinin yanı sıra squash’tan SPA’ya kadar detaylı hizmet sunan bir spor merkezi, kreş, bankalar, PTT ve büyük bir hipermarket ile tıp merkezi yer alıyor. Shuttle hizmeti sayesinde bir yerden bir yere kolaylıkla gidebileceğiniz projede her bölgeye özel açık havuzlar, oyun parkları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları var. Proje genelinde 5 bin araçlık otoparkın yaklaşık 4 bin 500 adedi kapalı otopark olarak çözülüyor.

Pendik Marina’nın ve Tuzla Tersaneleri’nin yanıbaşında kurulan Evora İstanbul, denize ve E-5’e de çok yakın bir konumda yer alıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 7 dakikalık bir mesafede bulunan proje, 2007 deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa ediliyor. Net yüksekliklerin 2.76 metre olduğu projedeki dairelerin; geniş cam cepheler ile gün ışığı ve manzarayı içeri alırken ısı kayıpları için de önlemini almış. Cam yüzeylerin temizliği ve güvenliği için tasarlanan Fransız balkonların korkulukları özel tasarım. Isı yalıtımlı çift cam yüzeyler şeffaf alanlarda kullanılıyor.

Tuzla İstanbul Evora’da stüdyo daireler 81 bin 500 TL, 1+1 daireler 93 bin TL, 2+1 daireler 151 bin TL, 3+1 daireler 212 bin TL, 4+1 daireler ise 327 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Kadınların gönlünü fetheden proje, çocuklu ailelere, yalnız yaşayanlara ve beyaz yakalı kesime hitap ediyor.

Evora İstanbul projesinde yer alan sosyal tesisler ise şöyle:

Çocuk klubü, TV & oyun odası, Çocuk parkı, Toplantı odası, satranç – okuma odası, Fitness center, Dinlenme odaları, Açık yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, steamroom, Teknik servis odası, Temizlik servisi, çamaşırlık, Tek pota basketbol sahası, Yürüyüş ve koşu parkuru, Süs havuzları.

Bir cevap yazın

Scroll To Top