Anasayfa /Patron Katı /Fikirtepe’nin En Yenisi : Eminevim

Fikirtepe’nin En Yenisi : Eminevim

Emin Üstün

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün

EMİN ÜSTÜN PATRON KATI’NDA ANLATTI.

El birliği işletme modeliyle on binlerce aileyi ev sahibi yapan Eminevim, kendi imzasıyla hayat bulacak projelere bir yenisini daha ekliyor.

Eminevim, Türkiye genelinde markalı konut projesi üreten 20’nin üzerindeki firmanın şantiye kurduğu kentsel dönüşümün üssü Fikirtepe’de ‘Ben de varım’ dedi ve hak sahiplerinden gelen talep üzerine proje üretmeye karar verdi.

‘Fikirtepe’de güzel bir çalışma başlattık. Örnek bir proje geliştiriyoruz’ diyen Eminevim Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, yaz aylarında başlattıkları Fikirtepe projesi çalışmaları konusunda yayın yönetmenimiz Mehmet Canıtatlı’nın sorularını cevaplandırdı.

 

– Fikirtepe’de hak sahipleriyle anlaşma sürecini özetler misiniz?

Eminevim, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmeleri için çalışmalar ve inşaatlar yapıyor. Fikirtepe’de de kentsel dönüşümle ilgili inşallah bir dönüşüm sağlayacağız. Buradaki vatandaşlarla bir araya gelip ciddi bir hazırlık yapıldı. Şimdi imzalar atılıyor. Güzel bir çalışmayı başlatıyoruz. Şirketimiz Fikirtepe’de de inşaatları ile topluma kendisini göstermiş olacak. Bürokratik işlemleri hızlı bir şekilde bitirebilirsek, bir problem yaşamayız.  Önceliğimiz ön çalışmaları hızlı bir şekilde bitirip, kazmayı vurabilmektir.

 

– Fikirtepe projeniz semtin hangi bölgesinde yükselecek?

Özbey Caddesi, 3 Nolu adada yükselcek. Kadıköy evlendirme dairesine 500-600 metre uzaklıkta olacak projemiz ticari+rezidans daire –konutlardan oluşacak. Toplam arsa alanı ise 11.100 metrekaredir.

 

– Kentsel dönüşüm projesine ilk kez mi giriyorsunuz?

Evet ilk defa giriyoruz.İnşallah devamı da gelecektir. Fikirtepede başka adalardan da gelen talepler var. Bu talepleri değerlendiriyoruz. Zeytinburnu bölgesinde de çalışmalarımız devam ediyor. Kentsel dönüşüm kapsamında üzerinde çalışılan projelerle ilgili takvim telafuz etmek çok zor. Ruhsat almadan süre vermek yanıltıcı olabilir.

 

– Fikirtepe projesi kaç daireden oluşacak?

İmza törenlerine paralel olarak teknik çalışmalar da devam ediyor. Daire büyüklüklerine ve tip tercihine göre daire sayıları değişebileceğinden net adet veremiyoruz.

 

– Projede hak sahiplerinin dairelerinin dışında kaç daire satışa çıkarılacak?

Netleşmedi. Önceliğimiz imza aşamasına doğru ilerlerken talepleri de dikkatli bir şekilde alıp değerlendirmektir.

 

– Projenin ismi netleşti mi?

Şu an alternatif isimler var. Üzerinde çalışma yaptığımız konulardan birisi de bu.

 

– Bölgede bir çok markanın projesi hayat buluyor. Eminevim’in projesi diğerlerinden hangi yönleriyle ayrılacak?

İstanbul’daki iki referans projemizi dikkate alıyoruz. ( Ahenk İstanbul –  Kurtköy 5Yüz60) Çünkü bunlar büyük ilgi gördü. Mesela bay ve bayanlar ayrı sosyal tesisler(Havuz, spa v.b), Gold sertifikası, akıllı bina teknolojisi ve her daireye özel kiler deposu gibi farklılıklar Eminevim imzasıyla bütünleşerek müşterilere sunulacaktır.

 

– Yıkımlar tamamlandı mı?

Ruhsat alım işlemleri tamamlandıktan sonra yıkım işlemlerine başlanacak. Ardından da temel atma töreni düzenleyeceğiz.

 

– Satışla ilgili bir takviminiz var mı?

Projenin mimari çalışmalarının tamamlanmasının ardından belirlenen satış takvimi uygulanacak. Bu konuda internet sayfamızdan ve sizler aracılığı ile duyurumuzu yapacağız.

 

– Satış için metrekare birim fiyatı belirlendi mi?

Diğer firmaların projelerinde inşaat aşamasına gelindiği için birim fiyatlarının ne olduğunu herkes biliyor. Biz teknik çalışmaları devam ettirdiğimiz için netleştirmedik.

 

– Satış yönteminiz nasıl olacak?

EMİNEVİM güvencesiyle vade farksız, faizsiz, esnek ödeme temelinde konut fiyatına fark koymadan ailelerimizin ihtiyacını en doğru-ekonomik şekilde karşılayacağız yani istedikleri rezidans daireye en ideal ödeme koşulları ve en uygun maliyetle sahip olacaklar.

 

– Proje ne zaman teslim edilecek?

Ruhsat alımından itibaren 30 ay içinde teslim edilecek.

 

– Ahenk İstanbul projesinin inşaatında son durum nedir?

Ahenk İstanbul’da birinci etap daire teslimlerine başladık. Burada hayat başlıyor.  İkinci etap daire teslimleri ise 2015 Eylül’de yapılacak. Takvim sağlıklı bir şekilde işliyor.

 

– Ahenk İstanbul’da son dairelerin satış fiyatları nedir?

255 bin liradan başlıyor. Satışlarına yeni başladığımız ve 2+1 fiyatına 3+1 daire sloganıyla yola çıktığımız 3+1 dairelerimiz ise 365 bin liradan başlıyor. 2+1 dairelerimiz ise 300 bin liradan kampanyalı satışta. Daire fiyatları 914 bin liraya kadar çıkıyor.

 

– Kurtköy 5yüz60 projesinde ikinci etap satışları başladı mı?

İkinci etap, elbirliği işletme modeli kapsamında beş yıldızlı otel konseptli rezidans olarak inşa edilecek. Şu anda ön talep dönemini tamamladık. Proje tanıtım, lansman çalışmalarına kasımın ikinci haftasında başlayacağız.

 

– Kurtköy projesindeki dairelerin minimum fiyatı nedir?

218 bin liradan başlıyor. Satışlarına yeni başladığımız ve 1+1 fiyatına 2+1 daire sloganıyla yola çıktığımız 2+1 dairelerimiz ise 306 bin liradan başlıyor. Maksimum fiyatsa 1 milyon 135 bin lira.

 

– NEFES projesinde satışlar başladı mı?

Eminevim Nefes, Sakarya-Kocaali’de denizin kenarında ve doğal bir ortamda yer aldığı gibi, yaz-kış kullanılabilen özel dairelerden oluşuyor.Kaba inşaatı tamamlanan projemizde ön talep toplamaya 6 Kasım’da başlayacağız.

 

– Daha önce planladığınız diğer projelerde son durum nedir?

Ispartakule’de geliştireceğimiz projeyi askıya aldık. Arsa sahibi EMİNEVİM in olduğu İstanbul Anadolu yakası Aydınlı bölgesinde ve darıca bölgesinde yapılacak projelere öncelik vereceğiz.

 

Mehmet Canıtatlı – emlakglobal.com / 31 Ekim 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top