Anasayfa / Haberler / Kadıköy’e yeni imar planı geliyor

Kadıköy’e yeni imar planı geliyor

Erdoğan Bayraktar 1Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüme ilişkin “Hangi belediyemiz daha hazırlıklıysa, vatandaşı ikna etmişse, orada daha çok faaliyet gösterecek, devletin imkanlarını burada daha çok seferber edeceğiz” dedi. Üsküdar’da riskli bina yıkım törenine katılan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, 5 Ekim’de 35 ilde 75 noktada kentsel dönüşüm çalışmasına başlandığını hatırlattı. Bayraktar, kentsel dönüşümün İstanbul için önemine işaret ederek, İstanbul’un ‘röntgeni’ çekildikçe özellikle Kadıköy, Üsküdar ve çeşitli yerlerde, 1970’ten önce yapılan binaların elden geçirilmesi ve konunun içselleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Fazla imar artışı beklemeyin

Bakan Erdoğan Bayraktar, Kadıköy’den çok sayıda müracaat aldıklarını belirterek, “Kadıköy’de vatandaş daha duyarlı. Vatandaş üniversitelere ve lisanslandırılmış kuruluşlara başvuruyor. Kadıköy’de denetlenen binaların çoğu riskli çıktı. Burada yeni bir imar düzenlemesi getireceğiz. Çok fazla imar artışı beklenmesin. Rahatlatma bakımından, imar planını, rejimini ve yapılaşma stokunu bozmadan bir düzenleme getireceğiz. Hem Kadıköy, hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, hem de Başbakanımıza durumu arz ettik. Kadıköy’de çok güzel bir dönüşüm başlatacağız” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top