Anasayfa /Haberler /Kayaşehir’e 4 Bin 500 Yeni Konut Daha Geliyor

Kayaşehir’e 4 Bin 500 Yeni Konut Daha Geliyor

tokiTOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Kayaşehir’de idarenin bin 500 konutu satışa sunduğu bunlar alt ve orta gelir grubuna yönelik, yeni konutların müjdesini verdi.

-*Bu bölgede satışa koyduğumuz 1500 konut haricinde, 4500 konut yapımımız devam ediyor. İnşallah bu yıl içerisinde konutlarımızı alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımıza arz edeceğiz” dedi.

-*Yeni dönemde TOKİ’yi 4-5 başlık altında tanımladıklarını belirten Turan, ”Biz mutlak yaptığımız binaların yatay, yöresel normlar, mahalle konsepti şeklinde olmasına dikkat ediyoruz. Şu an Kayaşehir bölgesinde bir mahalle konsepti var. Altı ay sonra, bir yıl sonra TOKİ’nin üreteceği konutlar Türkiye’ye çok daha ciddi değerler katacak” dedi.

-*Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İstanbul- Kayaşehir bölgesine inşa edilen konut alanında TRT Haber’e açıklamalar yaptı. Toplu konuttaki 2023 hedeflerini 1 milyon 200 bin konuta revize ettiklerini belirten Turan, “Önümüzdeki 8-9 yıl içerisinde dar gelirli vatandaşlarımız içi 550 bin ilave konut imal edeceğiz”

-*Toplu Konut İdaresi’nin 58. Hükümet ile 2002’de başlayan 13 yıllık süreçte 650 bin konut ürettiğini belirten Başkan Turan, artık idarenin yeni bir bilinçle, yeni bir disiplinle hareket ettiğini söyledi.

-*Anadolu’da talep yoğunluğu olduğunu belirten Turan, Geçen ay Gaziantep’te bin 154 konutu satışa sunduk. 20 bin vatandaşımız konut sahibi olmak için müracat etti. Çünkü Toplu Konut İdaresi, konut almakta zorlanan dar gelirli vatandaşlar için yegane kapıdır. Bizim dar gelirli vatandaşlarımız için taksit konseptimiz, vatandaşlarımızın konuta geçtikten sonra ödemeye başlamasıdır.”

emlakglobal.com/4 Haziran 2015

Bir cevap yazın

Scroll To Top