Anasayfa /Patron Katı /Mahmut Asmalı Patron Katı’nda Açıkladı

Mahmut Asmalı Patron Katı’nda Açıkladı

park_mavera_genel600Park Mavera -2- Martta Satışta

Makro İnşaat ile özellikle Başakşehir merkezli projelere imza atan Ak Yapı, 2014 yılını en başarılı şekilde biterecek olan inşaat şirketlerinin başında geliyor.

Akyapı İnşaat Yönetim Kurulu Eşbaşkanı ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Asmalı, Akyapı İnşaat  olarak,  güven ve istirarlı bir ülkede iş yapmaktan dolayı  bir çok şirket gibi biz de cirolarımızı arttırarak geçirdik, geçiriyoruz’’ değerlendirmesinde bulundu.

Firmalarının hayata geçirdiği nitelikli konut projeleri ile hem alıcısına kazandırdığına hem de Başakşehir’e değer kattıklarına dikkat çeken Asmalı, ’’Bu sene 1 yıl erken teslim ettiğimiz Bahçetepe İstanbul projesinde daire alan müşterilerimiz iki yıl içerisinde yüzde 100 pirim yapan dairelere sahip oldular. Bu sayede yaptığı projeleri takip eden ciddi bir yatırımcı müşteri portföyümüz bulunuyor. 672 konutluk Park Mavera projemizin tamamı iki gün içinde satmamızın sırrı da bu” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl iki seçim yaşanmasına rağmen siyasi ve ekonomik istikrarın korunduğunu dile getiren Asmalı, ’’2015 yılında yapılacak seçimlerde de aynı istikrar korunacaktır ve bunun sonucunda daha pozitif bir ekonomik büyüme bekliyoruz. İnşaat sektörümüzde özellikle körfez sermayesi ilgisi artarak devam edecektir. Bizlerde önümüzdeki yıl  çıkacak 4 farklı projemizle birlikte sektörde adından daha çok söz ettiren bir firma olacağız İnşallah” diye konuştu.

Asmalı’nın verdiği diğer önemli mesajlar ise şöyle:

*Yok satan Park Mavera 1 projemizin ardından kolları hemen sıvadık ve projenin ikinci etabı için hazırlıklara başladı. Park Mavera- 2- projemizi Mart 2015’te satışa sunmayı planlıyoruz.

*Başakşehir dışında kendi arsalarımız üzerine iki projemize daha başlayacağız. Bunlardan birisi Basın Express yolu üzerinde Express 34 adıyla satışa çıkacak. Diğer projemiz ise Hadımköy  gişeleri yanında TEM 34 projesi adıyla lanse edilecek.

*Express 34 projemizde nitelikli  ofis ve dükkânlar ;TEM 34 projemizde ise depolama ve imalat sanayine yönelik sanayi kompleksi olacak bir planlama yaptık. Şu anda her iki projenin proje ve ruhsat çalışmaları devam ediyor.

*Ruhsatını aldığımız Metro 34 projemizin inşaatına başladık yakında da satışa çıkacağız. Bu projemiz İkitelli sanayinin tam merkezinde ve nitelikli  ofis, dükkânlardan oluşan karma proje olacak.

*Orta vadede arazi geliştirme çalışmalarımız devam edecek ve daha çok kendi projelerimizi yapacağız. Üsküdar, Ataşehir ve Gaziosmanpaşa bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor.

*Özellikle İnşaat sektöründe yabancıya mülk satışı konusunda çok geriyiz. Ülkemizde gayrimenkul alma konusunda çok ciddi talep olmasına rağmen bazı kanuni prosedürler henüz tamamlanamadı. Ülkemizde hâlâ askeri riskli alanlar tespit edilip tapu müdürlüklerine bildirilmiş değil. Bu çalışma hala devam ediyor ve  bitmediği için de tapu işlemleri için askeri birimlerden görüş istenmektedir.

*2023 vizyonu ileriyi görmemiz sağlayan ciddi bir hedeftir. Özellikle ar-ge yatırımlarına daha çok kaynak ayırmalı ve firmalarımızı uluslararası rekabet yapacak seviyeye getirmeliyiz. Katma değeri fazla olan ürünleri üretmek için daha çok çaba sarf etmeli ve daha çok çalışmalıyız.

 

Mehmet Canıtatlı – emlakglobal.com / 3 Aralık 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top