Anasayfa /Patron Katı /Patronunun Gözüyle Ferko Signature

Patronunun Gözüyle Ferko Signature

ferit-merictenFerko Signature Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, Ferko Signature projesini anlattı.

”Ferko Signature bizim için çok önemli bir proje. Adından da anlaşılacağı gibi imza”diyen Meriçten, ”Ferko İnşaat’ın Büyükdere Caddesi’nde önemli bir imza atıyor… Projenin iyi faktörlerinden biri; mimarı. :Lord Norman Foster’ın imzasını taşıyan bir proje olması. Ferko Signature ile ofis anlayışına yenilik getirmek istiyoruz. Çünkü insanlar zamanın büyük bölümünü işyerlerinde geçiriyorlar. Bu mekânın iyi bir yer olması çalışanları da motive ediyor.” diyor ve ekliyor:

*İstanbul’da ofis inşaatı alanında büyük bir yatırım var. Son çıkan kanunlarla konutların içinde ofis olması yasaklandı. Türkiye uluslararası arenada büyüyor. Ofis de bir prestij göstergesi.  Biz de bu sektöre yatırım yapmak istedik.

*Modern anlamdaki ikinci ofis projemiz olan Ferko Signature’yi başarılı bir şekilde bitirip, İstanbul ve Büyükdereye bir katkımız olacağını düşünüyoruz.

*Yatırım için iyi bir lokasyondaki ofislerin tercih edilmesi, daha kârlı bir yatırım olur.

Diğer yönleri ile Ferko Signature projesi:

*Proje, tasarım ve mimarisiyle bölgeye ayrı bir değer katacak.

*Ferko Signature projesi; iki ofis bloğu ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşacak.

*Proje 2016 sonunda tamamlanacak.

*Ferko Signature’da, 40 bin metrekare brüt satılabilir alan üzerine kurulan ve 30 kattan oluşan Sign-

1’deki ofislerin 25 katı satılacak.

*10 bin metrekare brüt kiralanabilir alan üzerine kurulan ve 6 kattan meydana gelen Sign-2’deki ofisler ise kiraya verilecek.

*Ferko Signature’da metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 11 bin dolar arasında değişiyor.

*Sign-1 bloğunda Belgrad ormanlarından İstanbul Boğazı ve Haliç’e kadar uzanan geniş bir panoramaya karşı çalışma imkânı sunuluyor.

*Geniş cam yüzeyler sayesinde hem manzaranın keyfine varılmasına imkân verilecek, hem de güneş ışığının daha çok içeriye girmesi sağlanacak.

*13.kata kadar manuel, 13. kattan sonra ise bina otomasyon sistemi dahilinde çalışan ve otomatik olarak açılabilen pencereler ile de ofis hayatının en büyük sorunlarından biri olan temiz hava eksikliğine çözüm sunulacak.

*Sign-2’de ise ferah ve büyük bir lobi dikkat çekiyor. Kuzey, güney ve batı cephelerini saran Sign-2’nin Dede Korkut Caddesi üzerinden sağlanan 20 metre yüksekliğindeki cam atrium girişiyle ve 6 kat üzerinde farklı büyüklükteki ferah ve modüler yatay ofis alanları sunulacak.

*İş görüşmeleri için de ‘Signature Lounge’ ile özel toplantılara ferah mekânlar hazırlanacak.

*Proje, molalar için özel olarak tasarlanan ‘Kent Bahçesi’ ile de farklılığını ortaya koyuyor. ‘Kent Bahçesi’ konsepti ile oluşturulan yeşil alan, cafe ve restoranları da içinde barındıran bölge, iş yaşamının temposundan bir nebze uzak durmak isteyenlere nefes alma fırsatı sunacak.

*Ferko Signature, merkezi konumuyla da ön plana çıkıyor. Metroya 50 metre, Şişli – Mecidiyeköy’e 3 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 4 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 6 km, Maslak’a 6 km ve Taksim’e 7 km mesafede yer alıyor.

 

WEB: Ferko Signature/

 

emlakglobal.com / 9 Aralık 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top