Anasayfa /A'dan Z'ye Projeler /A’dan Z’ye Quasar İstanbul

A’dan Z’ye Quasar İstanbul

Quasar İstanbul 3

Emlak Güncel’den Bay Proje, Quasar İstanbul projesi hakkında merak edilenleri sordu… İşte A’dan Z’ye Quasar İstanbul…

1. Proje nerede inşa ediliyor?

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi’nin Mecidiyeköy’deki eski Likör Fabrikası arazisinde hayata geçirdiği Quasar İstanbul projesi çok merkezi bir konumda yer alıyor.

Mecidiyeköy meydana yürüme mesafesinde yer alan proje, eski Ali Sami Yen Stadı’nın yerine inşa edilen Torun Center projesinin hemen yanı başında.

2. Projenin alanı kaç metrekare ve toplam konut sayısı nedir?

23 bin metrekare arazi üzerinde toplam 189 bin 620 metrekare inşaat alanı bulunan Quasar İstanbul’da resmi satışlar 1 Mart 2013 tarihinde başladı. 75 ile 765 metrekare arasında değişen 257 konut ile 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağazanın yer aldığı toplam 4 bin 300 metrekarelik sosyal alandan oluşacak.

3. Teslim süresi ne zaman?

atırım değeri 500 milyon İsviçre Frangı olan  İstanbul’un 2015 yılının Kasım ayında teslim edilmesi planlanıyor.

4. Projenin genel özellikleri neler?

84 bin 301 metrekare satılabilir alana sahip Quasar İstanbul, Fairmont Hotel ve Quasar’ın rezidans bölümü olmak üzere iki kuleden oluşuyor. Beş yıldızlı otel konforuna sahip Quasar Rezidans, sıra dışı tasarımları ile dünyada adından söz ettiren iç mekan tasarımcısı Marcel Wanders tarafından tasarlanıyor. Ayrıcalıkların Quasar’ı için bir hayal dünyası oluşturan ve yurtdışında tasarımları ile birçok ödül kazanan Hollandalı tasarımcı Wanders, Quasar İstanbul’da ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda özel tasarımlar da gerçekleştirecek. Ayrıca Quasar İstanbul projesi; Quasar Rezidans’ta yer alacak olan Marcel Wanders’in tasarladığı 5 bin 789 metrekarelik özel kat bahçeleri ile şehrin merkezinde yeşil ve lüksü bambaşka bir konseptle misafirlerine sunuyor.
20 ülkede 66 oteli bulunan ünlü 5 yıldızlı otel ve rezidans zincirlerinden Fairmont Hotels’i Türkiye’ye getiriyor. Quasar İstanbul; Quasar Rezidans, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans, Fairmont Ofisleri, kültür-sanat-moda merkezi olarak hayata geçirilen tarihi likör fabrikası, çınar korusu ve en yüksek satış ofisi ile İstanbul’a ayrıcalıklı bir dünya sunacak.
Projede 1930 yılında Fransız mimar Robert Mallet Stevens’ın Fransa dışında tasarladığı tek Türk yapısı özelliğine sahip fabrika, Mimar Emre Arolat tarafından tarihi dokusuna ve tasarımına sadık kalınarak yeniden inşa edilecek.

5. Projede fiyatlar şu anda ne durumda?

Quasar İstanbul metrekaresi 6 bin ile 11 bin dolar arasından değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Lansman fiyatları 1 Nisan tarihine kadar geçerli olacak. Fiyatların 1 Nisan’dan sonra yüzde 7 ile 10 arasında artması bekleniyor. Viatrans İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Fiyatlarımızı hiçbir zaman düşürmeyeceğiz” diyor.

6. Projede sosyal olanaklar neler?

Dünya lüks standartlarının İsviçre titizliği ve disiplini ile buluştuğu Quasar İstanbul, Quasar misafirlerine kendilerini her zaman özel ve ayrıcalıklı hissettirmek amacıyla projenin ruhuna yakışır Queens&Qings kulübü oluşturacak. Her Quasar misafirinin kral ve kraliçelere layık bir yaşam süreceği projede; Quasar misafirlerine özel kültür, sanat ve moda etkinlikleri, concierge hizmeti ve sürprizler gerçekleştirilecek.

7. Quasar İstanbul satış ofisi nerede? İletişim ve ulaşım bilgileri hakkında bilgi verir misiniz?

Mecidiyeköy’de eski Ali Sami Yen Stadı arazisi ve Eski Likör Fabrikası üzerindeki arsa alanında yükselen Quasar İstanbul Büyükdere Caddesi’nden Zincirlikuyu istikametine giderken sağ tarafta yükseliyor. Projenin satış ofiside bu arazide yer alıyor.

Proje hakkında www.quasaristanbul.com adresinden bilgi talep edilebiliyor.

Tel: 0212 275 63 00
Web: http://quasaristanbul.com/

Emlak Güncel

Bir cevap yazın

Scroll To Top