Anasayfa / TOKİ / TOKİ 117 işyeri ve 28 konutu açık artırmayla satıyor

TOKİ 117 işyeri ve 28 konutu açık artırmayla satıyor

tokiTOKİ bünyesinde bulunan 117 adet işyeri ile 28 adet konut olmak üzere toplam 145 adet taşınmaz, 29 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunuldu.

Satışa sunulan gayrimenkullerin tam listesine ulaşmak için tıklayın

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Başvurular/teminatlar bu iki tarafından yetkilendirilmiş şubeler aracılığı ile kabul edilecek.

Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde müzayedenin yapılacağı salon önlerinde kurulacak stantlarda ve Banka şubelerinde başvuru kabul edilecek.

Satış işlemlerine yönelik tanıtım ve satış organizasyonu hizmetleri Eskidji A.Ş. (Tel: 444 45 45 / www.eskidji.com) tarafından yerine getiriliyor.

TOKİ’nin satış duyurusunda yer alan başvuru koşulları ve ödeme seçenekleri ise şöyle:

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK
– Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
– Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,
– Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;
muhammen bedeli 20.000.- (Yüzbin) TL ye kadar olanlar için 2.000.- (Beşbin) TL,
muhammen bedeli 100.000.- (Yüzbin) TL ye kadar olanlar için 5.000.- (Beşbin) TL,
muhammen bedeli 100.000.- (Yüzbin) TL ile 200.000.- (İkiyüzbin) TL arasında olanlar için
10.000.- (Onbin) TL,
muhammen bedeli 200.000.- (İkiyüzbin) TL ve üstünde olan taşınmazlar için 50.000.-(Ellibin) TL katılım teminatı ödemek zorundadırlar.
– Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,
– Başvuru bir tüzel

ÖDEME KOŞULLARI:
-Bütün taşınmazların (İşyeri / Konut) satışı %15 peşin 120 ay vadeli olarak yapılacaktır;  bununla birlikte İstanbul İli, Başakşehir İlçesi Bahçeşehir Mahallesinde yer alan 6 adet  (139…144 lot) işyerinin vadeli satışı %10 peşin 120 ay vadeli olarak yapılacaktır.
– Bütün taşınmazlar Açık Artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak olup, Bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar peşin ödeme talebinde bulunabileceklerdir; bu durumda, hiçbir taşınmaz için peşin ödeme indirimi yapılmayacaktır.
– Muhammen bedeller bütün projeler için KDV hariç olarak belirlenmiş olup, vadeli işyeri  satışlarında, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli ve teslim tarihine kadar gerçekleşen dönem artışları toplamı üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın (işyeri) tesliminden sonraki vadelere yayılarak tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden hesaplanan KDV tutarı da kalan vadelere yayılarak tahsil edilecektir; konut ve peşin işyeri satışlarında
ise projenin teslimi aşamasında peşin olarak tahsil edilecektir. Alıcılar işyeri satışlarında %18 oranında, konut satışlarında ise %1 oranında KDV ödeyeceklerdir.

– Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında sözleşmeye ilişkin (tek nüsha) damga vergisi ile vb. giderler alıcı tarafından ödenecektir.
– Borç bakiyesi ve aylık taksitler her altı ayda bir (Ocak ve Temmuz), (Adana Sarıçam Kürkçüler Tarımköy Projesi, Ankara Elmadağ, Ankara Mamak Yatıkmusluk 1. Etap, Ankara Sincan Yenikent, Ardahan Merkez Sugöze, Balıkesir Merkez, Karaman
Yeşildere 2. Etap Tarımköy, Muğla Yeşilbağcılar Tarımköy, Sivas Merkez Yenimahalle, ve Yozgat Sorgun 1. Etap) Projelerinde bir önceki 6 aylık döneme ait TÜFE, ÜFE ve Memur Maaş Artış oranlarından en düşük olanı, diğer projelerde ise bir önceki 6 aylık döneme ait Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın İdarece belirlenecek orana göre artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, söz konusu satışlar ile ilgili ilk artış uygulaması Temmuz 2013 tarihinde realize edilecektir.
– Vadeli satışlarda belirlenen peşinat oranları asgari oranlar olup, dileyen alıcılar kredilendirilen borç bakiyelerini düşürebilmek amacıyla satış tarihinde ek peşinat ödemesi hakkına sahiptir.
– Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Eskidji Müzeyedecilik Ticaret İthalat İhracat A.Ş. tarafından yerine getirilecektir. Bu çerçevede, satış işlemlerinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin imzalanması esnasında, alıcı adayının, Eskidji Müzayedecilik Ticaret İthalat İhracat A.Ş.’nin KDV Hariç satış bedeli üzerinden alınan %1,69 (yüzdebirvirgülaltmışdokuz) + KDV (%1,69 komisyon bedelinin %18’i) oranındaki komisyon bedelini yatırması gerekmektedir.
-Ayrıca, sözleşmeden doğan Banka Komisyonu alıcıya aittir.

AÇIK ARTIRMA YERİ VE SAATİ:
Yer: Merkez İstanbul Eskidji Yenibosna / İSTANBUL, naklen canlı bağlantı Toki Salonu
Bilkent / ANKARA ve İnternet bağlantıları
Saat: 14:00
Ayrıntılı Bilgi ve Fiyatlar için…
Tel. 444 45 45
www.eskidji.com

Derya Yılmaz / Emlak Güncel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top