Anasayfa /Haberler /TOKİ Ankara’da Bin 96 Kişiyi Daha Konut Sahibi Yaptı

TOKİ Ankara’da Bin 96 Kişiyi Daha Konut Sahibi Yaptı

toki1Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TOKİ arasında imzalanan Sosyal Konut Projesi kapsamında, Sincan Temelli‘de yapılan konutların sahipleri belirlendi. Kura çekilişi için Serim Sırrı Tarcan Spor Salonu‘nda tören düzenlendi. Bin 96 kişi çekilen kura ile konutlarına kavuştu.

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam‘ın katıldığı kura çekiminde talihliler sevinç gözyaşları döktü. Münevver Özatat adlı vatandaşın ismini ve ardından da konut kurasını çekti. Özatat, çok sevinçli ve mutlu olduğunu belirterek, “Allah razı olsun. Bana çıkacağını hissetmiştim, içime doğmuştu. Herkese nasip olsun, hayırlısı olsun. Herkes bu mutluluğu tatsın. Rabbim herkese nasip etsin. Bakanımızdan, Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan çok çok memnunum. Çok çok teşekkür ederim” dedi.

-TOKİ‘nin Ankara’da da birçok projeye imza attığını aktaran TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, 226 şantiyede 74 bin konut rakamına ulaşıldığını, 54 ilköğretim, 26 lise, 25 kreş, aile toplum merkezi, yüzme havuzu, katlı otopark, 7 hastane, 13 sağlık ocağı, 5 kütüphane ve çok sayıda kamu hizmet binasının imalatlarının gerçekleştirildi.

-TOKİ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde 100 bin sosyal konutun yapımının hedeflendiğini anlatan Karaca, bunlardan 38 bin 877’sinin projelendirilmesine ve üretimine başlandığını, 26 bin 947’sinin ise hak sahiplerine teslim edildiğini anlattı.

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam. Bugüne kadar 37 bin civarında konutun yapım işlemlerinin tamamlandığını, bunların 25 bininin hak sahiplerine teslim edildi, 13 bin civarında konutun da ihale ve inşaatının sürdüğünü söyledi.

emlakglobal.com/28 Mayıs 2015

Bir cevap yazın

Scroll To Top