Anasayfa /TOKİ /TOKİ Bu Yanlışı Düzeltir

TOKİ Bu Yanlışı Düzeltir

toki1TOKİ’nin şehit Uzman Çavuş Bilal Batırır‘ın ailesine 14 yıl önce Bursa‘da hibe ettiği evin parasını istediği iddia edildi.

TOKİ’nin ilk önce kendilerinden 55 bin lira istediğini daha sonra bu rakamı 20 bin liraya indirdiğini söyleyen acılı eş Hatice Batırır, kendisinin bir lira dahi vermek istemediğini söyledi. 30 Nisan’a kadar kendilerine süre verildiğim bu süreye kadar başvuruda bulunmazsa evin başkasına satılacağının söylendiğini ifade etti.

TOKİ, Mardin‘in Dargeçit ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Bilal Batırır’ın eşine 14 yıl önce hibe edilen evin parasını istedi. Belediyede otobüs şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan şehit eşi Hatice Batırır (40), ev için ödeme talimatı geldiğinde yanlışlık olduğunu düşündüğünü, telefon açıp durumu öğrendiğinde ise olayın doğru olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Eşi şehit olduğunda biri 4 aylık diğeri 2,5 yasında iki çocukla yalnız başına kaldığını söyleyen Batırır, “Şehidim, emanetin şerefimdir afişleri asıyorlar. ‘Şerefimdir’ demek afişlerde kalmasın. Eskiden miydi ki o. Simdi o sözler geçerli değil mi. Benim vereceğim paraya onların ihtiyacı yok ama, benim ihtiyacım var. Bu parayı bizden almasınlar. İçimizi de daha fazla yaralamasınlar. Eğer alırlarsa ben bugünü hiç unutmayacağım” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

TOKİ yönetiminin konuyla ilgili alacağı kararın adil olacağı ve kamuoyu vicdanını rahatlatacağı düşüncesiyle gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.
emlakglobal.com / 26 Nisan 2015

Bir cevap yazın

Scroll To Top