Anasayfa / TOKİ / TOKİ Denizli Eskihisar’da 141 konutu satışa çıkardı

TOKİ Denizli Eskihisar’da 141 konutu satışa çıkardı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) 712 konutluk Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve TOKİ stokunda bulunan 141 adet konuta; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunuyor.

Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecek.

Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutun başvuruları, 2 Nisan – 28 Haziran 2013 tarihleri arasında kabul edilecek

TOKi Denizli Merkez evleri fiyatları

84 metrekare büyüklüğündeki 115 adet konutun fiyatı 71 bin liradan başlıyor, 90 bin liraya kadar çıkıyor. 94 metrekare büyüklüğündeki 26 adet konut ise 81 bin lira ile 95 bin lira arasında değişen fiyatlar satılacak. 240 ay vadeyle satılacak konutların taksitleri ise 273 lira ile 372 lira arasında değişecek.

Konut alıcıları, 6.000 T.L peşinat miktarını 2 Nisan- 28 Haziran 2013 tarihleri arasında, T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubelerinden herhangi birine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacak. (Şehit Aileleri, Maluller ( Terör Malülleri) ile bunların Dul ve Yetimleri hariç)

Taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariye tahsil edilecektir. İlk altı aylık dönemsel artış konut teslim tarihine göre İdarece belirlenecek

TOKi Denizli Eskihisar projesinde konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerde aranılan şartları şöyle açıkladı;

 T.C. vatandaşı olması,
 Denizli il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Denizli il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Malüller ( Terör Malülleri) ile
bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)
 Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
 Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
 Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
– Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)
 Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Başvuru sahipleri,

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Denizli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir.
2. Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)
 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,
Ayrıca,
 Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”
3. İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi,Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm Şubelerine İbraz edeceklerdir.

Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Emlak Güncel

23 yorum

 1. bu evlerde ben sorun yaşarsam veya beğenmezsem neden çıkamıyorum devredemiyorum yada kiraya veremiyorum belki arada bir semt değiştirmek isteyeceğim saçma bir sözleşme değil mi bize gelince mi böyle bir sözleşme oldu

  • alt gelir gurubu evlerı teslımı acıklanmıs acık satıs alanlar belli degil bilen varsa yazarsa sevinirim

  • acık satıs olanları 7 subat dediler artık hayırlısı ne diyeyim
   2+1 acıklandı herkese hayırlı olsun
   13 ocakta sırayla teslım yapılacak

 2. denizli alt gelir grubundan daira aldık fakat kış gelmesine rağmen henüz teslim olmadı nezaman teslim olacak bilgi verin lütfen kiracıyız odun kömür almadık zor durumdayız teşekkürler.

  • Ben bu gun aradım 4448654 dü ya bu hafta yada önümüzdeki hafta teslim edilecek miş belediye geçen cuma verdi isgan iznini suleyman beyle konuştum ben benden şimdilik bukadar

 3. toki evleri bitmiş fakat cevre düzenlemesi ve yesıl alan calışmaları cok agır bır sekılde yapılıyor yanı aslında bır haftada bıtecek iş aylardır yapılıyormus gıbı bır kac kısı calışıyor bence bu bıze hem haksızlık hem bızım cebımızdekı paranın boşa gıtmesı bunun vebalı bızlerı oyalayan yonetıcıleredır hakkım helel degıldır. teslımını ıstıyoruz artık oyalanmak ıstemıyoruz

 4. benimde dairem var kiracıyım toki daireleri nezaman teslim edecek okullar acılıyor zor durmdayız…

 5. bende aldım ama ne zaman evlere girilecek bilmiyorum!

 6. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. Denizli’ye gelişlerinde konut sahibi olmak isteyenlere güzel bir sürpriz ile birlikte geldiklerini dile getiren Karaca, “ Özellikle alt gelir grubu projelerine öncelik vererek, piyasa şartlarında ev sahibi olma imkanı bulunmayan vatandaşlar için konut üretiyoruz.
  -AĞUSTOS’TA EVLER TESLİM-
  Bu kapsamda Denizli’de de alt gelir grubunun kira öder gibi ev sahibi olmaları için Aktepe Mahallesi’nde inşası tamamlanan konutlar için yeni bir kampanya başlattık. Satışa sunulan 141 daire için son başvuru tarihi 28 Haziran. 84 metre kare ile 94 metre kare dairelerin peşinat bedeli 6.000 lira olarak belirlendi ve 240 ay vade ile ödemeleri yapılabilecek. Yine o bölgede bulunan 112 adet 3+1 daireler ise 10.000 lira peşinat ile 180 ay vadeyle satılacak. Bu daireler içinde son başvuru tarihi 28 Haziran. Ağustos 2013’de konutlar hak sahiplerine teslim edilecek. Konut edinmek isteyenlere biran önce bu bölgeden ev sahibi olmalarını tavsiye ediyorum.
  Akvadi Park Projesi’nin yapımı da hızla devam ediyor. Bu proje tamamlandığında burası cazibe merkezi olacak. Şartlar uygunken buradan konut alınmalı. Vadi projenin tamamlanmasıyla birlikte buradan konut edinmek isteyenler aksi halde üzülebilirler.
  Ben Manisada ikamet ediyorum bahse konu yerden 3+1 daire aldım yatırım amaçlı daireler Ağustos 20 gibi yüklenici firmadan tokiye teslim edilecek en geç toki eylül ayında konut sahiplerine teslim edecek diye tahmin ediyorum 3+1 daireler çok kullanışlı 112 metre kare ara katlar tahminim bitmiş olabilir Türkiyenin tüm halk şubesi bankalarından satış yapılıyor benim dairem 4. kat teslim edildikten sonra satmayı düşünüyorum.

 7. 444 86 54 tlf numarasını aradık ama onlarda bilmiyor bize kesin bir tarih neden verilmiyor sonuçta bizler kiracıyız ne zaman biteceğini bilmek hakkımız değilmi aradığımız hiç kimse ne zaman biteceğini bilmiyor nasıl olcak yeterli bilgi verilmesini istiyoruz lütfen

 8. 444 86 54 tlf numarasını aradık ama onlarda bilmiyor bize kesin bir tarih neden verilmiyor sonuçta bizler kiracıyız ne zaman biteceğini bilmek hakkımız değilmi aradığımız hiç kimse ne zaman biteceğini bilmiyor nasıl olcak yeterli bilgi verilmesini istiyoruz lütfen

 9. Teslim Tarihini öğrenmek istiyorum lütfen bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

 10. aldım nezaman teslim olacak

 11. Denizli eskihisar tokilerden aldik ve cewre duzunlemesi dahil bitti ne zaman teslim alacgiz kiradayiz ve biran once evlerimize yerlesmemiz gerekiyo.bana net bir tarih verebilirmisiniz?

 12. selamun aleykün.benim sadece sorum şu olacak.
  alt gelir grubu için 84/94 mk.evler diyorsunuz çok üzel.
  ama yıllık ödeme artışı neden memurun aldığı maaş uzerinden?
  asgari ücret uzerinden değil?
  bu durumda sizler alt gelir grubuna değil memur tabanına hitap etmiş olmuyormusunuz?
  teşekür ederim ben bir işçiyim okudum şatları sadece o benim ilgimi çeken.

 13. s.a işleriniz kolay gelsin 84. 94 mk reden başka yokmu yani 120 mk 150 mk oğlum almak istiyo ama 3 artı bir istiyoruz

 14. denizli eski hisar konutları hangi ayda teslim olacak bilgi verir seniz memnun olurum saygılar

  • Kadir Bey, alt gelir grubu konutların teslim tarihi TOKİ’nin sayfasında da yer almıyor. Ancak normal konutların teslim tarihi sözleşme tarihinden itibaren 30 ay. Siz en iyisi mi en sağlıklı bilgiyi 444 86 54 nolu telefonu arayarak edinin. Esenlikler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top