Anasayfa / TOKİ / TOKi Kayabaşı 19. Bölge başvuru detayları

TOKi Kayabaşı 19. Bölge başvuru detayları

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, toplam 512 adet konutu satışa sundu.

Başvuru tarihi ve başvuru yeri

Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek TOKi Kayabaşı 19. Bölge konutları için başvurular, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin yetkili şubeleri tarafından 15 Nisan – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKi KAYABAŞI 19. BÖLGE EN DÜŞÜK EN YÜKSEK KONUT FİYATLARI

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Fiyatları

Söz konusu müracaatlar 1) “Şehit Aileleri, Maluller ile bunların Dul ve Yetimlerinin” (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, 2) “İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerinin” başvuruları, 3) En az %40 Özürlü Vatandaşların ve 4) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 4 ayrı kategoride ve konut tipi bazında ayrı ayrı kabul edilecek.

* Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

* “İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerine” ve En az %40 Özürlü Vatandaşlara konut sayısının % 5’i kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

TOKi Kayabaşı 19. Bölge kura tarihi

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 26 Mayıs 2013 tarihinde çekilecek.

Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacak.

Başvuru şartları

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması kapmasında konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi BaşkanlığıBilkent Plaza B1 Blok 06530 Bilkent/ANKARA Tel: (312) 565 20 65 Faks: (312) 266 77 39 www.toki.gov.tr bir adet başvuru yapılabilecek. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma şartı aranacak.

Ödeme koşulları

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin ilgili Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 15 Nisan – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar.

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre 20 Mayıs – 13 Haziran 2013 tarihleri arasında konut seçimi yapan alıcılar; peşinat bedelinden (%10, %15 veya %25) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 21 Mayıs – 14 Haziran 2013 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası İkitelli Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar.

Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre 96, 108 veya 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecek. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır. TOKi Kayabaşı 19. Bölge ilk taksit ödeme tarihi, Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacak.

Anahtar teslim tarihi

TOKi Kayabaşı 19. Bölge Toplu Konut Uygulaması kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş(konut değişikliği) yapabilecekler. Konutların teslim süresi, Sözleşme tarihinden itibaren 30 aydır. TOKi Kayabaşı 19. Bölge konutlarının anahtar teslimi, TOKİ tarafından belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecek. Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) ayrıca alıcılar tarafından ödenecek.

Emlak Güncel

10 yorum

 1. Merhaba

  tokıden ev almak ıstıyoruz suan başvuruda bulunabılırmıyız teşekkürler

  • Başvurular sona erdi Leyla Hanım. Kuralar çekildi ve evler sahiplerini buldu. Emlak Güncel’i takipte kalın.

 2. Sayin yetkili

  Almanyada yasayan T C vatandasiyim bizlerde toki den ev alma imkanimiz varmi ne gibi sartlar lazim detayli bilgi verirseniz sevinirim.Bilgilerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.

  • Elbette var neden olmasın, toki kuralarını takip edip çekilişlere katılabilirsiniz. Detaylı bilgiyi toki yetkililerinden alırsanız daha iyi olur.

 3. başvuru yaptıktan sonra kurada çıkarsam ve daha sonra evi almaktan vazgeçebilir miyim?2 bin tl yi geri alabilir miyim?

 4. başvuru yaptıktan sonra kurada çıkarsam ve daha sonra evi almaktan vazgeçebilir miyim?2 bin tl yi geri alabilir miyim?

 5. İlk 2bin tl yatırdıktan sonra çekiliş çıkarsa ne kadar yatırmamız gerekir

  • Peşinat bedelinden (%10, %15 veya %25) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 21 Mayıs – 14 Haziran 2013 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası İkitelli Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaksınız.

 6. Songül BAKRI ÇOBAN

  Sayın Yetkili
  toki kayabaşı konutları için başvurmak istiyorum ama herhangibir şehit ,gazi yakını veya engelli
  özelliklerine sahip değilim sağlıklı bir insan olarak başvurabilirmiyim ?
  baş vuru şartlarınız nelerdir ?
  herhangibir halk bankası şubesinden hesabınıza 2000 tl yatırmış olmam yeterlimidir
  bilgilerinizi beklliyorum

  • Songül Hanım, TOKİ Kayabaşı 19. Böle konutlarına yetkili Halkbank Şubeleri’ne 2 bin lira yatırarak başvuru yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top