Anasayfa / TOKİ / TOKİ Konya Meram – Yenice’de 120 konutu satışa çıkartıyor

TOKİ Konya Meram – Yenice’de 120 konutu satışa çıkartıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) Konya Meram – Yenice Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, 2+1, 3+1 ve 4+1 kullanım alanına sahip 120 adet konut satışa sunacak.

Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, T. C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin yetkili şubeleri tarafından 11 – 31 Ocak 2013 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKİ MERAM YENİCE KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Söz konusu müracaatlar 1) “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, 2) “İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi , Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerinin” başvuruları 3) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride ve konut tipi bazında ayrı ayrı kabul edilecek.

* Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.
* “İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerine” konut sayısının % 5’i kadarkontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tab tutulacak.
* Diğer Konut Alıcı Adaylarının hak sahipliği başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

Kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 11 Şubat 2013. tarihinden itibaren iade edilecek.

Konutların teslim süresi, Sözleşme tarihinden itibaren 30 ay. Konutların anahtar teslimi, TOKİ tarafından belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecek.

Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, 2+1,3+1 Konutlar için KDV bedeli (%1) ve 4+1 Konutlar için KDV bedeli ( %18 ) olarak ayrıca, alıcılar tarafından ödenecek.

Konya Meram – Yenice Toplu Konut Uygulaması’ndaki dairelerin metrekare büyüklükleri şöyle:

2+1 Konutlar : 87,13 m2, 98,77M2 ve 107,59 m2
3+1 Konutlar : 130,00 m2, 139,78 m2, 141,24 m2, 144,13m2, 147,35m2, ve 151,00 m2
4+1 Konutlar : 187,92 m2,189,44m2, 191,70 m2 ve 193,88 m2

TOKİ Konya Meram – Yenice evleri fiyat listesi

Satışa çıkartılacak dairelerde fiyatlar 76 bin lira ile 203 bin lira arasında değişiyor. 96 ay ile 120 ay arasında vade imkanın bulunduğu TOKİ Konya Meram- Yenice evlerinde 475 liradan başlayıp bin 909 liraya kadar çıkıyor. Konutlara ait en düşük ve en yüksek fiyat listesi ve ödeme seçenekleri şöyle:

toki konya meram fiyat listesi

Emlak Güncel  Derya Yılmaz 

23 yorum

 1. önce tokinin mantığını ben hala çözemedim gariban ve evsizlere ev alma imkanları sağlayan bir kurum olarak biliyordum ama malesef öyle olmadığını düşünüyorum,zenginler torpililer birden fazla evi olanlar yatırım yapmak için tokiden rahatlıkla ev alıyorlar gariban evi olmayanlara gelince ev yok çok yazık.

 2. mrb bana kura cıktı ama sevınemedım cunkı 30 ay ne demek 3 sene sonra mı oturabılecez bu bınalar yapılmadımı daha biz kiradan kurtulmak için kuraya girmiştik

  • Musa Bey, Evet konutlar henüz yapılmadı. Önünüzde iki seçenek var. Ya kura sonucunu değerlendireceksiniz ya da vazgeçip TOKİ’nin Konya’daki hemen teslim satışlarına yöneleceksiniz…

 3. Bugün ayın 7’si, bugün kurada çıkanların isimleri duyurulacaktı. Saat kaçta ve hangi kanalla duyurulacak acaba?

 4. benim için başka biri yatırabilir mi parayı şahsen başvuru mu olmalı

 5. ismet mert demirci

  konya dışından müracat yapabilirmiyiz

  • Sayın İsmet Mert Demirci,

   Başvuru için 31 Ocak 2013 son gün. Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranaıyor. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma şartı aranıyor. Özetle başka bir ilden başvuru yapabilirsiniz ama yarın son gün.

 6. peki taksit ödemelerinde sabit mi kalınacak yoksa mesela maaş artışına orantılı dairelerin fiyatları artacak mı acaba

  • Şehriban Hanım,

   Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacak. İlk taksit ödeme tarihi, Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Temmuz 2013 tarihinden itibaren başlatılacak.

 7. ahmet bahçıvan

  selam ben 4+1 e yazıldım.ben eğer kurada çıkarsa hemen oturacağımızı düşünüyordum.yanlışmı anlamışım?eğer 30 ay sonra verilecekse nasıl vazgeçebilirim acil cevap lütfen

  • Ahmet Bey, konutlar 30 ay sonra teslim edilecek. Başvuru yaptığınız banka şubesi ile görüşmeniz halinde yardımcı olacaklardır.

 8. sadece 120 konut satışa sunulmuş diğerleri bittimi yoksa daha sonra mı satışa sunulacak

  • TOKİ Konya Meram toplu konut uygulamasında şu an 120 konut satışta ve başvuru tarihi 31 Ocak 2013’te sona eriyor. Yeni satış olup olmayacağını TOKİ’den öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

 9. Binalarda kat sayısı kaç
  alacak kişinin üzerinde araba olursa soru olurmu.

 10. hazirana teslim diyorlar ne derece dogru. Bir de peşinat 19.000 bin taksit 1.000 ödeyebilirim bana uygun hangi daire ara ödemeleri varmı,
  lütfen acil cevap

  • Nazmiye hanım haberde de yazdığı gibi sözleşme tarihinden 30 ay sonra teslim yapılacak. Ödeme tablosuna bakıldığında 19 bin lira peşinat bin 22 lira taksitle ile 108 ay sonunda 3+1 daireye sahip olabilirsiniz,

 11. Fatma Hanım,

  Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).İnşaat henüz başlamadığı için örnek daire de hazır değil. TOKİ ile görüşmeniz halinde örnek daire konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 12. Neden hiç örnek daire görüntüsü yok acaba?Birde eşler ayrı ayrı başvuru yapabilir mi(3+1 ve 4+1 ) şeklinde ?

  lütfen acil cevap bekliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top