Anasayfa /Haberler /TOKİ’den İstanbul’lulara Bir Müjde Daha

TOKİ’den İstanbul’lulara Bir Müjde Daha

tokiTOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Önümüzdeki günlerde TOKİ’nin Esenler’de üstlendiği kentsel dönüşüm projesi için bir tanıtım yapacağını söyledi.

-*TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul’a 7500 adet ucuz konut daha yapacaklarını müjdesini verdi.

-*TOKİ’nin yerel yönetimlerle beraber yerinde kentsel dönüşüm hamlesi başlatacağını bildiren Ergün Turan, bu yaz kentsel dönüşüm için çok farklı bir aktivasyonu başlatacaklarını, 5 farklı belediyeyle çalışmalarımız var. Kayaşehir‘de satışa sunulan bin 500 konutun yanında yaklaşık 4 bin 500 konutun daha ihalesini yaptık .Yıl sonuna kadar da 2 bin 500-3 bin tane daha ihale yapacağız. Yıl sonuna kadar 7 bin 500 civarında sosyal konutun ihalesini yapmış olacağız. Üst gelir grubuna değil alt ve orta gelir grubuna bizim yaptığımız konutlar bunlar.”

-*Kayaşehir‘deki 7 bin 500 sosyal konutla ilgili müjde veren Turan,Turan, kentsel dönüşüm ile ilgili olarak da “Toplum deprem gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaksa bundan nasıl zenginleşiriz diye değil, nasıl bir fedakarlık yapabiliriz bilinciyle yaklaşılmalı. Ucuz konut üretiminde İstanbul‘da ev sahibi olmak isteyenlerin ilk adresi TOKİ 49 binin üzerinde, dolaylı olarak da 250 bin seviyesinde istihdam. Kurum kar odaklı çalışmayan “sosyal devletin dost eli” niteliğinde bir yapısı var.”

-*TOKİ’nin bu yıl 50 bin konut inşa etmeyi hedeflediğini belirtten Turan, toplamda 655 bine yakın konut inşa eden TOKİ’nin bu yıl 50 bin konut hedefini aşacağını, 55-60 bin bandını içeren stratejileri çalıştıklarını belirterek, “Şu anda 17 bine yakın konutun ihalesini yapmışız ya da ihale aşamasına getirmişiz, inşallah yıl sonunda 50 bini aşmış olacağız” dedi.

emlakglobal.com/ 1 Mayıs 2015

Bir cevap yazın

Scroll To Top