Anasayfa / Haberler / Viaport Venezia’ya kat sınırlaması mı geldi?

Viaport Venezia’ya kat sınırlaması mı geldi?

Via-Port-VeneziaBu soru son haftalarda sıkça dile getiriliyor.

Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içinde, TEM Otoyolu üzerinde bulunan VIA/PORT Venezia, 82 bin m2’lik arazi üzerine kuruluyor.

Proje emin ellerde inşa ediliyor. Bir tarafta KİPTAŞ ile İBB, diğer tarafta birçok referansı olan Bayraktar- Gürsoy ekibi.

Mimari konseptini dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’ten alan VIA/PORT Venezia’daki 5 kulenin katlarının azaltılması konusunda şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak, SİLUET kaynaklı kat sayısında kısmı azalma söz konusu olsa bile bundan ilk haberdar olması gerekenler şüphesiz müşterilerdir. Burada bir hak iadesinden ziyade alternatifler üzerinde uzlaşma varılabilir. Nitekim, ZEYTİNBURNU sahilindeki projeden kaynaklı bir siluet kavgası da henüz yok. Sadece sorun büyümeden halledilmeye dönük planlamaların olduğunu işittik. Satış süreci devam eden projenin selameti açısından bu saatten sonra kimsenin mağdur edileceği kanaatinde değilim. Müşterilerin sadece ve sadece satış ofisinden yapılacak olan açıklamaya kulak asmalarını öneriyorum.

Mehmet Canıtatlı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top