Anasayfa /Patron Katı /Ziya Yılmaz, DAP Yapı’nın Yeni Projelerini Anlattı

Ziya Yılmaz, DAP Yapı’nın Yeni Projelerini Anlattı

ziya-yilmaz-kapakDAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2015 ve sonrasındaki yatırım planlarını Patron Katı’nda anlattı.

İnşaat sektöründe farklı mimari de ürettiği projelerle öne çıkan DAP Yapı’nın son 5 yılda ürettiği Dap Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule, DAP Vadi (ofisler) ve İstMarina gibi projeleri yatırımcıların büyük ilgisi ile karşılaştı.

Ziya Yılmaz, prim yönüyle de yüzleri gülen yatırımcılara yeni projelerin müjdesini verdi.

Dap Yapı, 2015’ten itibaren dört yeni projeyi daha gündemine aldı. Bu projeler Dragos, Kartal, Maltepe ve Taksim’de hayat bulacak. Şirketin Bodrum ve Antalya’da da turizm sektöründe fark oluşturacak oteller inşa etme planları var.

2014 yılı sonu itibariyle 1 milyon metrekarelik inşaat faaliyeti devam eden DAP Yapı, ciro hedefini 1 milyon lira civarına yükseltti.  Büyümesine paralel olarak turizm ve enerji gibi yeni sektörleri de yatırım portföyüne alan holding, 2014’ün ikinci yarısında İstMarina ve Dap Vadisi (ofis) projelerinin satışlarına odaklandı.

*Dragos’ta 160 milyon TL’lik bir yatırımla 30 katlı farklı mimarisi olan bir projeye başlayacak olan DAP Yapı’nın patronu sektörde sürekli yenilikçi bir bakışla ilerlediklerini ve üretimlerini bu önceliğe göre yaptıkları mesajını veriyor.

*Dap Yapı, 2015’te Kartal’da kendi arazisi, Maltepe’de ise kat karşılığı olmak üzere iki yeni projeye başlayacak.

*Taksim’de dört fabrika arazisini birleştirip 20 bin m2 alanda 250 milyon dolarlık bir yatırımla Petek rezidans projesinin inşaatını başlatan Ziya Yılmaz, yatırımcıların bu projeye daha lansmanı yapılmadan büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

*Turizm sektöründe, rezidans, apart oteller, 5 yıldızlı oteller yapma planı bulunan DAP Yapı gelecekte bu çalışmaları Türkiye’nin 81 iline yaymayı da planlıyor. Yılmaz bu konuda, ‘’ Turizm alanında potansiyel barındıran kentlerde iş otelleri yapmayı planlıyoruz. Çünkü Anadolu’da turizm konusunda ciddi potansiyel bulunuyor. Bodrum ve Antalya’da oteller yapabiliriz’’ mesajı veriyor.

*Royal Towers’ta Fitness City adıyla başlattığı yatırım halkasını da genişletme planı olan Yılmaz, ‘’ 20 milyonluk yatırımla cafe, restaurant ve spor salonundan oluşan bir konsept oluşturduk. İlgi görünce bu konsepti genişletme kararı aldık.  İlk adımda Sancaktepe’de 13, Maltepe’de ise 20 milyon liralık yatırım planımız var’’ dedi.

*Enerji yatırımı konusunda incelemelerinin sürdüğünü kaydeden Yılmaz, ‘’ Bu alana girmek için aceleci değiliz, araştırmalarımız sürüyor. Uygun şartlarda, uygun yer bulduğumuzda rüzgâr ve HES yatırımı yapmayı düşünüyoruz.’’ dedi.

 

Mehmet Canıtatlı – emlakglobal.com / 23 Aralık 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top