Anasayfa /Patron Katı /Ziya Yılmaz Pozitif Düşündü, Başardı

Ziya Yılmaz Pozitif Düşündü, Başardı

ziya-yilmaz-kapak”Başarılı olmanın ilk kuralı pozitif düşünmek ve her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmaktır” diyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, şirketlerinin gerçekleştirdiği ve uluslararası platformda ödüle layık görülen projeleriyle bu yılı  en başarılı şekilde bitirecek patronlardan birisi olacak.

Gayrimenkul alanında proje üretiminde güçlü işbirlikleri ile öne çıkan DAP Holding,  2014 yılında lansmanını gerçekleştirdiği projelerinin büyük ilgi görmesiyle sektöre moral verdi. Kemikleşmiş alıcı-yatırımcı portföyü olan şirket bu yıl içinde önce Emlak Konut ile İstMarina projesini ardından da ofis projelerinin yer aldığı Kağıthane DAP Vadisi’ni görücüye çıkardı.

Kağıthane’yi ofis yatırımlarının merkez üssü ilan eden DAP Yapı’nın 2012’de Z Ofis’le başlattığı  dönüşüm süreci;  İ Ofis, Y Ofis, A Ofis, Bumerang ‘dan sonra S Ofis ile devam ediyor. Ziya Yılmaz ve ekibi, Kağıthane’yi dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisine benzer bir değere kavuşturacak.  İstMarina’da  5 ayda bin konutla satış rekoru kıran şirket, Kağıthane’deki ofis projeleri ile yatırımcıların ilgi odağı oldu. Başlangıç rakamlarıyla bugünkü fiyatlar karşılaştırıldığında, DAP Vadisi projelerinden ofis satın alanların kazancı, diğer yatırım araçlarını geride bıraktı.

40 bin metrekarelik alanda geliştirilen 932 ofislik “DAP Vadisi” projesinde 650 milyon liralık bir ciro hedefi var. 21 ile 330 metrekare arasında değişen ofis alanları, her bir projenin içinde bulunan toplantı odaları ve iş adamlarına yönelik geliştirdiği VIP hizmet mantığı ile geliştirilen projede mağazaların, restaurantlar ve kafeler yer alacak.

Hesabını bilen Patron 

2013’te olduğu gibi 2014 yılı hedeflerini de tutturan DAP Holding’in 2015 yılı planlarında yine dönüşüm odaklı konut projeleri yer alacak.  Ziya Yılmaz, finansal planlarını piyasa koşullarına göre yaptıklarını belirterek, ” Geleceğin projelerini uzun süren çalışmalarla tasarlıyoruz.  Hesabımızı yapmadan adım atmıyoruz. Projelerimizi söz verdiğimiz tarihte bitirmek üzere hazırlıyor ve çoğu kez vaktinden önce teslim ediyoruz. Zaman içinde kemikleşmiş bir alıcı-yatırımcı grubumuz oluştu. DAP markasına güvenenleri yanıltmamak adına finansmanını hazırlamadığımız bir projeye girişmiyoruz. Kartal’da, Taksim’de, Kağıthane-Çağlayan’da çeşitli projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

”Bugünü değil yarını satın alın”

Ziya Yılmaz, ”Halkımıza, bugünü değil yarını satın almalarını ve geleceğe yönelik projelerde konut sahibi olmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bugünü satın alıyorsanız, 5 yıl sonra o projelerin modası geçmiş oluyor. 5 yıl sonra öyle kuleler, öyle binalar yapılıyor ki, siz artık orada oturmaktan rahatsız olmaya, ezilmeye başlıyorsunuz. Eğer ezilmek istemiyorsanız, farklı, butik, geleceğe dönük projelerde yer alın. Uzun vadede hem kar edebilir hem de orada otururken gurur duyabilirsiniz” diyor. Dap Yapı’nın kazandıran konut projeleri arasında Maltepe Royal Center  – Burgu Kule – Tango Kule – Vazo Kule –  Dalga Kule yer alıyor.

 

Mehmet Canıtatlı – emlakglobal.com / 25 Ekim 2014

Bir cevap yazın

Scroll To Top